10 lietas, ko vajadzētu un nevajadzētu darīt, kad ņem aizdevumu

10 lietas, ko vajadzētu un nevajadzētu darīt, kad ņem aizdevumu

Dažreiz mums nepieciešama papildu nauda. Tas ir nepatīkams fakts, ka bieži vien izdevumi ir lielāki nekā ienākumi. Acīmredzot vislabākais risinājums, lai atvieglotu dzīvi bēdīgā situācijā, ir krājkonts vai aizņēmums. Ne visi aizdevumi būs vienādi, un ir daži faktori, kuriem jums jāpievērš uzmanība, izdarot šo lielo, finansiālo soli.

Aizdevums

Neaizņemieties no draugiem vai ģimenes

Ir tikai dažas lietas, kas var radīt vairāk nepatikšanu nekā finanšu jautājumi starp draugiem vai ģimeni. Atcerieties, ka, kaut arī jums var būt nodoms atmaksāt aizdevumu, var rasties šķēršļi un problēmas. No šīm nepatikšanām ir viegli izvairīties. Izslēdziet ģimeni un draugus no personīgajām finanšu lietām.

Neaizņemieties no ēnu banku aizdevējiem

Naudas aizņemšanās no neoficiāla aizdevēja var izraisīt lielas problēmas. Tiem parasti nav tie paši noteikumi, kas ir aizdevējam, kas oficiāli sankcionēts, piemēram, bankai. Tomēr vissvarīgākais šeit ir regulējums un atbildība. Diemžēl ēnu banku aizdevumus bieži var sniegt negodīgi aizdevēji, paceļot likmes pēc savas vēlēšanās.

Nepiekrītiet mainīgai procentu likmei un nemaksājiet lielas iniciācijas maksas

Lielākajai daļai personīgo aizdevumu ir fiksētas procentu likmes, taču jums ir jāpārliecinās, ka jūsu ņemtais aizdevums ir fiksēts. Ja tā nav, jūs, iespējams, gaida nepatīkams pārsteigums. Turklāt daži neērti aizdevēji jūsu aizdevumam piestiprinās lielas iniciācijas maksas un ieskaitīs to maksājumos. Pārliecinieties, ka strādājat ar regulētajiem aizdevējiem un izlasiet smalko druku, lai izvairītos no šī slazda.

Nevajag vienkārši norēķināties par savu personīgo banku

Daudzas bankas saviem klientiem piešķirs vieglu aizdevumu, bet jūs pats sevi mānāt, ja domājat, ka viņi automātiski jums piešķirs vislabāko likmi. Nesteidzieties izdarīt secinājumus, veiciet mājas darbu, salīdziniet dažādu banku un privātpersonu aizdevumus, kā arī citus naudas aizdevējus.

Neiekrītiet uz saldiem vārdiem

Izvairieties no visām aizdevēju piedāvātajām viltībām un akcijām. Tās varētu būt, piemēram, jauna televīzija vai ģimenes brīvdienas. Kaut arī jums nav jāmaksā par pievienotajām ekstrām, interese par to tiek uzkrāta.

Sekojiet līdzi savam kredītreitingam

Sekojiet līdzi savam kredītreitingam, jo ​​tas paver durvis cienījamākiem aizdevējiem. Jo labāks būs jūsu vērtējums, jo lielāka iespējamība, ka jūs ne tikai apstiprinās augsti reglamentēts aizdevējs, bet tas arī palīdzēs iegūt labāku procentu likmi.

 

Pievērsiet uzmanību priekšapmaksas sodiem

Pievērsiet uzmanību tam, vai ar jūsu aizdevumu ir samaksāti priekšapmaksas sodi. Tas ir lieliski, ja jūs spējat atmaksāt aizdevumu pirms termiņa. Tomēr pārliecinieties, ka tas jums neizmaksās vairāk naudas. Diemžēl tas ir kaut kas, kam daudzi cilvēki nepievērš uzmanību. Ņemiet vērā kopējo atmaksājamo summu, nevis tikai GPL (gada procentu likme). Pievērsiet uzmanību arī papildu soda sankcijām, kuras jūs varat uzkrāt, veicot nokavētu maksājumu. Tas var izraisīt nopietnas ilgtermiņa problēmas. Pārliecinieties, ka skaidri saprotat sekas, ja nevarat laikus samaksāt vai vēl ļaunāk – nevarat atmaksāt aizdevumu nemaz.

Rūpīgi apsveriet parakstītājus, galvotājus

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā saņemt aizdevumu, ir, ja jums vai jūsu galvotājam ir laba kredītvēsture. Tomēr tas ir kaut kas, kas jums jādara tikai kā pēdējais variants, jo jebkura problēma, kas saistīta ar aizdevuma atmaksu, var apdraudēt kāda cita finansiālo drošību. Tas varētu radīt lielas personiskas problēmas.

Izvairieties no aizdevumiem algas dienā

Tā saukto “algas dienu aizdevumu” pieaugums pēdējos gados ir bijis straujš. Procentu likmes vidējam algas dienu aizdevumam var pārsniegt 300%. Šie aizdevēji ir kļuvuši nelikumīgi.

Acīmredzot procentu likmes, kuras jūs maksājat par personīgo aizdevumu, radīs milzīgas atšķirības. Atcerieties, ka saliktie procenti darbojas abos virzienos, tāpēc, jo augstāka ir procentu likme, jo ilgāks laiks būs nepieciešams parāda nomaksai, un, protams, šajā laika posmā tas maksās vairāk naudas. Lai arī aizdevums var palīdzēt, saprotiet, ka tas nav ilgtermiņa risinājums.

Gala vārds

Pārliecinieties, ka zināt personiskā aizdevuma līguma trūkumus un ieguvumus, kā arī pārliecinieties, ka saņemat to, kas atbilst jūsu vajadzībām. Pārāk daudz cilvēku redz īstermiņa ieguvumus un ignorē postošās ilgtermiņa sekas.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *