10 visbiežāk pieļautās finansiālās kļūdas

Pieļautās kļūdas

Šeit apskatīsim dažas no visbiežāk sastopamajām finanšu kļūdām, kas cilvēkiem bieži rada lielas ekonomiskās grūtības. Pat ja jūs jau saskaraties ar finansiālām grūtībām, šo kļūdu novēršana varētu būt izdzīvošanas atslēga.

1: Pārmērīgi / vieglprātīgi tēriņi
Lielas naudas summas tiek pazaudētas bieži pērkot tieši sīkumus. Tas nevar šķist liels naudas tēriņš, kad jūs nopērkat kafiju, cigarešu paciņu vai vakariņojat, bet katrs mazais tēriņš kopā veido lielus izdevums. Tikai 25 eiro nedēļā, kas iztērēti ēšanai, gadā izmaksā 1300 eiro, kas varētu būt lielisks iekrājums vai veids, kā varētu dzēst jau sakrājušos parādus. Ja ciešat finansiālas grūtības, ir ļoti svarīgi izvairīties no šīs kļūdas – galu galā, ja jūs esat tikai dažu eiro attālumā no bankrota, jūs katram centam sāksiet pievērst arvien vairāk uzmanības.

2: nebeidzami maksājumi
Pajautājiet sev, vai jums tiešām ir vajadzīgas preces, kas liek maksāt lielas naudas summas katru mēnesi, gadu no gada. Tādas lietas kā kabeļtelevīzija, mūzikas pakalpojumi vai izcilas sporta zāles abonements var piespiest jūs maksāt nemitīgi. Kad naudas pietrūkst vai jūs vienkārši vēlaties ietaupīt vairāk, veidojot vienkāršāku dzīvesveidu, tādā veidā daudz ietaupot un izvairoties finansiālām grūtībām.

3: Parādu veidošana
Kredītkaršu izmantošana pirmās nepieciešamības preču iegādei ir kļuvusi par diezgan normālu un ierastu parādību. Arvien lielāks patērētāju skaits vēlas maksāt procentu likmes par benzīnu, pārtikas precēm un daudzām citām precēm, kuras tiek nolietotas vai izlietotas ilgi pirms rēķins tiek pilnībā apmaksāts. Kredītkaršu procentu likmes ievērojami sadārdzina iekasēto priekšmetu cenu.

4: Jauns auto
Katru gadu tiek pārdoti miljoniem jaunu automašīnu, lai gan tikai daži pircēji var atļauties samaksāt par tām skaidrā naudā. Tomēr nespēja samaksāt skaidru naudu par jaunu automašīnu nozīmē nespēju atļauties šo automašīnu. Galu galā tas, ka varat atļauties ikmēneša samaksu, nav tas pats, kas atļauties automašīnu. Turklāt, aizņemoties naudu automašīnas iegādei, patērētājs maksā procentus par nolietojošos aktīvu, kas palielina starpību starp automašīnas vērtību un cenu, kas par to samaksāta. Vēl ļaunāk, ka daudzi cilvēki ik pēc diviem vai trim gadiem tirgojas ar automašīnām un zaudē naudu ar katru tirdzniecību.  Ja jums ir nepieciešams iegādāties automašīnu un / vai aizņemties naudu, lai to izdarītu, apsveriet iespēju iegādāties tādu, kas patērē mazāk degvielas un maksā mazāk, lai to apdrošinātu un spētu uzturēt.

5: Pārmērīgi daudz naudas tērējat savai mājai
Kad runa ir par mājas iegādi, lielāks nav labāks. Ja jums nav daudzbērnu ģimenes, 6000 kvadrātmetru mājas izvēle nozīmē tikai palielinās maksājamos nodokļus, tās uzturēšanu un komunālos pakalpojumus. Vai tiešām vēlaties ikmēneša budžetā izveidot tik nozīmīgu, ilglaicīgu naudas bedri?

6: Māja kā naudas ieguldījuma objekts
Jūsu mājas ir jūsu pils. Tā jums izmaksā tūkstošiem dolāru procentos un nodevās. Gudru māju īpašnieki vēlas veidot kapitālu, nevis veikt maksājumus pastāvīgi. Turklāt jūs maksāsiet daudz vairāk par savu māju, nekā tā ir vērta, kas faktiski nodrošina, ka, izlemjot pārdot, jūs tikai zaudēsiet.

7: Dzīvot no algas līdz algai
2018. gada martā ASV mājsaimniecību personīgo uzkrājumu līmenis bija tikai 3,1. Daudzas mājsaimniecības dzīvo no algas līdz algai, un neparedzēta problēma var viegli kļūt par katastrofu, ja neesat tai gatavs. Šī nav tā pozīcija, kurā vēlaties nonākt, kad iestājas ekonomikas lejupslīde. Ja tas notiks, jums būs ļoti maz iespēju. Daudzi finanšu plānotāji jums pateiks, ka jātur trīs mēnešus vērti izdevumi kontā, kur varat tiem ātri piekļūt. Nodarbinātības zaudēšana vai pārmaiņas ekonomikā varētu iedzīt jūs strupceļā.

8: Neieguldīt
Mēneša iemaksu veikšana norādītajos pensionēšanās kontos ir būtiska, lai ērti pensionētos. Ieguldiet 2. un 3. pensijas līmenī vai pat veidojiet krājkontu. Dodieties uz konsultāciju bankā, lai uzzinātu kāds būtu jums piemērotākais ieguldīšanas veids vai modelis.

9: Parāda nomaksāšana ar uzkrājumiem
Aizdomājoties, aizņemšanās no sava pensijas konta vai krājkonta var būt reāla iespēja, taču pat disciplinētākajiem plānotājiem ir ļoti grūti atkal atlikt šo naudu, lai atjaunotu iekrājumus. Kad parāds tiek atmaksāts, steidzamība atgūt iekrājumus parasti izzūd. Būs ļoti vilinoši turpināt tērēt naudu tādā pašā tempā, kas nozīmē, ka jūs atkal varētu atgriezties parādos. Ja jūs plānojat nomaksāt parādu ar uzkrājumiem, jums jādzīvo tā, it kā jums joprojām būtu parāds, kas jāmaksā.l

10: Nav plāna
Jūsu finansiālā nākotne ir atkarīga no tā, kas notiek šobrīd. Cilvēki neskaitāmas stundas nedēļā pavada, skatoties televizoru vai ritinot savas sociālo mediju lapas, taču kāds laiks nedēļā finansēm netiek atvēlēts. Jums jāzina, kurp dodaties.

Secinājumi
Lai izvairītos no pārmērīgiem tēriņiem, sāciet ar to, ka ātri apskatiet savus nelielos izdevumus, pēc tam pārraugiet lielos izdevumus. Rūpīgi pārdomājiet, pirms pievienojat savam maksājumu sarakstam jaunus parādus, nomaksas vai līzingus, un ņemiet vērā, ka maksājumu veikšana nav tas pats, kas atļauties pirkumu. Visbeidzot, ietaupiet daļu no tā, ko nopelnāt, kā arī pavadiet laiku pareizā finanšu plāna izstrādē.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *