6 padomi ieguldījumiem akciju tirgū un rokasgrāmata iesācējiem

6 padomi ieguldījumiem akciju tirgū un rokasgrāmata iesācējiem

Bernardam Baručam, kurš pazīstams kā “Volstrītas vilks”, līdz 30 gadu vecumam piederēja sava vieta Ņujorkas biržā un viņš līdz 1910. gadam kļuva par valsts pazīstamāko finansistu. Baruča kungam, kurš bija savas profesijas meistars, nebija muļķīgu ilūziju par veiksmīgu investīciju veikšanu akciju tirgū, sakot: “Akciju tirgus galvenais mērķis ir pēc iespējas vairāk vīriešu padarīt par muļķiem.” Kā saka Kens Maits, autors 15 grāmatām par investīcijām un personīgo finanšu jautājumiem: “Ja jūs esat individuāls ieguldītājs akciju tirgū, jums jāzina, ka sistēma strādā tikai sev par labu.”

Ieguldijums

Tajā pašā laikā burtiski ir simtiem tūkstošu cilvēku, kas regulāri pērk un pārdod korporatīvos vērtspapīrus vienā no regulētajām biržām vai NASDAQ un ir veiksmīgi. Ienesīgs iznākums nav veiksmes rezultāts, bet gan dažu vienkāršu principu piemērošana, kas izriet no miljoniem investoru pieredzes neskaitāmajos akciju tirgus ciklos.

Kaut arī intelekts ir priekšrocība visās jomās, augstāks IQ nav panākumu priekšnoteikums. Pīters Linčs, slavenais Magellan Fund investors no 1977. līdz 1990. gadam, apgalvoja, ka ikvienam ir intelektuālais potenciāls, lai sekotu akciju tirgum: “Ja jūs varat tikt galā ar piektās klases matemātiku, jūs to varat izdarīt.”

Padomi ieguldījumu veikšanai akciju tirgū

Ikviens meklē ātru un ērtu ceļu uz bagātību un laimi. Šķiet, ka cilvēka daba ir pastāvīgi meklēt slēptu atslēgu vai kādu ezotērisku zināšanu kopumu, kas pēkšņi novedīs pie varavīksnes vai laimīgās loterijas biļetes. Lai gan daži cilvēki pērk laimestu biļetes, ir ārkārtīgi maz ticams, ka tā būs laimīga. Tāpat ir ar investīcijām, jo paļaušanās uz veiksmi ir ieguldījumu stratēģija, kuru izvēlas ievērot tikai neprātīgākie vai izmisīgākie. Sasniedzot panākumus, mēs bieži aizmirstam par visspēcīgākajiem mums pieejamajiem rīkiem: laika un interešu apvienošanas burvību. Regulārs ieguldījums, izvairīšanās no nevajadzīga finansiāla riska gadu desmitu laikā ir veids, kā uzkrāt ievērojamus aktīvus.

Šeit ir daži padomi, kas jāievēro investoriem- iesācējiem.

  1. Uzstādiet ilgtermiņa mērķus

Kāpēc jūs domājat investēt akciju tirgū? Vai jums būs nepieciešama nauda atpakaļ pēc sešiem mēnešiem, gada, pieciem gadiem vai vēlāk? Vai jūs ietaupāt pensijai, nākamajiem augstskolas izdevumiem, mājas pirkšanai vai nekustamā īpašuma celtniecībai? Pirms ieguldīšanas jums jāzina savs mērķis un iespējamais laiks nākotnē, kad jums varētu būt vajadzīgi līdzekļi. Ja, visticamāk, jūsu ieguldījums tiks atdots vai atmaksāsies dažu gadu laikā, apsveriet citu ieguldījumu; akciju tirgus ar savu nepastāvību nesniedz pārliecību, ka viss jūsu kapitāls būs pieejams, kad jums tas būs nepieciešams. Zinot, cik daudz kapitāla jums būs nepieciešams, un nākotnes laiku, kad tas būs nepieciešams, jūs varat aprēķināt, cik daudz jums vajadzētu ieguldīt un kāda veida ieguldījumu atdeve būs nepieciešama, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Lai aprēķinātu, cik daudz kapitāla jums, iespējams, vajadzēs pensijai vai turpmākiem izdevumiem, izmantojiet vienu no bezmaksas pieejamajiem finanšu kalkulatoriem, kas pieejami internetā. Pensijas kalkulatori, sākot no vienkāršiem līdz sarežģītākiem, ieskaitot integrāciju ar nākotnes sociālā nodrošinājuma pabalstiem, ir pieejami Kiplinger, Bankrate un MSN Money. Līdzīgi izmaksu kalkulatori ir pieejami vietnēs CNNMoney un TimeValue. Daudzas brokeru firmas piedāvā līdzīgus kalkulatorus.

Atcerieties, ka jūsu finanšu pieaugums ir atkarīgs no trim savstarpēji atkarīgiem faktoriem:

  • Jūsu ieguldītais kapitāls
  • Jūsu kapitāla gada neto ienākumu summa
  • Jūsu ieguldījumu gadu skaits vai periods

Ideālā gadījumā jums vajadzētu sākt ietaupīt pēc iespējas ātrāk, ietaupīt cik vien iespējams un saņemt visaugstāko iespējamo atdevi atbilstoši jūsu riska filozofijai.

2. Izprotiet savu riska toleranci

Riska tolerance ir ģenētiski pamatota psiholoģiska iezīme, bet to pozitīvi ietekmē izglītība, ienākumi un labklājība (ja šie rādītāji palielinās, šķiet, ka riska tolerance nedaudz palielinās) un negatīvi ietekmē vecums (vecākam kļūstot, riska tolerance samazinās). Jūsu riska tolerance ir tā, kā jūs jūtaties par risku, un trauksmes pakāpe, ko jūtat, kad pastāv risks. Psiholoģiskā nozīmē riska toleranci definē kā “pakāpi, kādā persona izvēlas riskēt ar mazāk labvēlīgu iznākumu, tiekoties pēc labvēlīgāka iznākuma”. Citiem vārdiem sakot, vai jūs riskējat ar  100 eiro  laimēt 1000 eiro? Vai arī 1000 eiro, lai laimētu 1000 eiro? Visiem cilvēkiem ir atšķirīga riska tolerance, un nav “pareiza” līdzsvara.

Riska toleranci ietekmē arī tas, kā cilvēks uztver risku. Piemēram, lidot lidmašīnā 1900. gadu sākumā būtu bijis jāuzskata par ļoti riskantu, bet mūsdienās tas ir mazāk riskanti, jo cilvēki lido ļoti bieži.

Ideja par situāciju ir svarīga, it īpaši ieguldot. Iegūstot vairāk informācijas par ieguldījumiem – piemēram, par to, kā tiek pirkti un pārdoti iekrājumi un investīcijas, cik bieži ir nepastāvība (cenu izmaiņas), kā arī cik grūti vai viegli veikt ieguldījuma likvidāciju.

Izprotot savu riska toleranci, jūs varat izvairīties no ieguldījumiem, kas, iespējams, jūs satrauks. Vispārīgi runājot, jums nekad nevajadzētu piederēt īpašumam, kas neļauj naktīs gulēt. Trauksme stimulē bailes, kas izraisa emocionālas reakcijas (nevis loģiskas reakcijas) uz stresa objektu. Finanšu nenoteiktības periodos vienmēr uzvar ieguldītājs, kurš var saglabāt vēsu galvu un seko lēmuma pieņemšanas procesam analītiski.

  1. Dažādojiet savus ieguldījumus

Pieredzējuši investori, piemēram, Buffett, izvairās no akciju diversifikācijas, pārliecībā, ka viņi ir veikuši visus nepieciešamos pētījumus, lai identificētu un aprēķinātu savu risku. Viņiem ir ērti, ka viņi var identificēt visas iespējamās briesmas, kas apdraudēs viņu stāvokli, un varēs likvidēt savus ieguldījumus pirms katastrofāla zaudējuma notikšanas. Endrjū Karnegijs, kā tiek apgalvots, ir teicis: “Visdrošākā ieguldījumu stratēģija ir visas olas salikt vienā grozā un skatīties uz grozu.” Neuztraucieties, domājot, ka esat Buffett vai Carnegie – it īpaši pirmajos investīciju gados.

Populārs veids, kā pārvaldīt risku, ir dažādot ieguldījumus. Piesardzīgiem ieguldītājiem pieder dažādu uzņēmumu akcijas dažādās nozarēs, dažreiz pat dažādās valstīs, ar cerību, ka viens slikts notikums neietekmēs visus viņu ieguldījums.

Iedomājieties, ka jums pieder krājumi piecos dažādos uzņēmumos, no kuriem katrs, jūs domājat, pastāvīgi palielinās savu peļņu. Diemžēl apstākļi mainās. Gada beigās jums varētu būt divi uzņēmumi (A un B), kas ir guvuši labus rezultātus, tāpēc to peļņa ir palielinājušies par 25%. Divu citu uzņēmumu (C & D) peļņa dažādās nozarēs palielinās par 10%, savukārt piektā uzņēmuma (E) aktīvi tika likvidēti, lai segtu apjomīgu tiesas procesu.

Padoms profesionāļiem: Vēl viens veids, kā pārliecināties, ka jūsu darbība ir diversificēta, ir ieguldīt dažāda veida uzņēmumos vai sfērās. Dažiem cilvēkiem patīk sajaukt lietas, ieguldot tēlotājmākslā un kādā nopietnā uzņēmumā.

  1. 4. Kontrolējiet savas emocijas

Lielākais šķērslis akciju tirgus peļņai ir nespēja kontrolēt savas emocijas un pieņemt loģiskus lēmumus. Īstermiņā uzņēmumu cenas atspoguļo visas investīciju kopienas apvienotās emocijas. Kad lielāko daļu investoru uztrauc uzņēmums, tā akciju cena, visticamāk, samazināsies; kad vairākums jūtas pozitīvi par uzņēmuma nākotni, tā akciju cenai ir tendence pieaugt.

Cilvēku, kurš jūtas negatīvs attiecībā uz tirgu, sauc par “lāci”, savukārt viņa pozitīvo līdzinieku sauc par “vērsi”. Tirgū notiek pastāvīgā cīņa starp buļļiem un lāčiem, kas atspoguļojas pastāvīgi mainīgajās vērtspapīru cenās. Šīs īstermiņa kustības veicina baumas, spekulācijas un cerības – emocijas -, nevis loģika un sistemātiska uzņēmuma aktīvu, vadības un perspektīvo analīze.

Akciju cenas, kas mainās pretēji mūsu cerībām, rada spriedzi un nedrošību. Vai man vajadzētu pārdot savu pozīciju un izvairīties no zaudējumiem? Vai man vajadzētu glabāt krājumus, cerot, ka cena atjaunosies? Vai man vajadzētu pirkt vairāk? Pat tad, kad akciju cena ir bijusi pareiza, kā gaidīts, rodas jautājumi: vai man tagad vajadzētu gūt peļņu, pirms cena pazeminās? Vai man vajadzētu saglabāt savu pozīciju, jo cena, iespējams, palielināsies? Domas, piemēram, šīs pārpludinās jūsu prātu, it īpaši, ja jūs pastāvīgi vērojat rezultātus.

  1. Vispirms apstrādājiet pamatus

Pirms veicat savu pirmo ieguldījumu, veltiet laiku, lai uzzinātu pamatus par akciju tirgu un atsevišķiem vērtspapīriem, kas veido tirgu. Ja vien jūs neiegādājaties biržā tirgoto fondu (ETF), galvenā uzmanība tiks pievērsta atsevišķiem vērtspapīriem, nevis tirgum kopumā. Pat tad, ja vidējie rādītāji pazemināsies par 100 punktiem vai vairāk, dažu uzņēmumu vērtspapīriem būs augstāka cena.

Jomas, kuras jums vajadzētu pārzināt pirms pirmā pirkuma veikšanas, ietver:

Finanšu metrika un definīcijas. Izprotiet tādu metriku definīcijas kā P / E attiecība, peļņa uz akciju (EPS), pašu kapitāla atdeve (ROE) un saliktā gada pieauguma likme (CAGR). Ļoti svarīgi ir zināt, kā tie tiek aprēķināti, un spēt salīdzināt dažādus uzņēmumus, izmantojot šos un citus rādītājus.

Populāras investīciju izvēles un laika noteikšanas metodes. Jums vajadzētu saprast, kā tiek veiktas “fundamentālās” un “tehniskās” analīzes, kā tās atšķiras un kur katra ir vislabāk izmantojama akciju tirgus stratēģijā.

Akciju tirgus rīkojumu veidi. Ziniet atšķirību starp tirgus rīkojumiem, ierobežotajiem rīkojumiem, tirgus rīkojumu apturēšanu, apturēšanas limita rīkojumiem, aizturēšanas apturēšanas rīkojumiem un citiem ieguldītāju parasti izmantotajiem rīkojumu veidiem.

Dažādi ieguldījumu kontu veidi. Lai arī naudas konti ir visizplatītākie, maržinālos kontus noteikumos paredz dažu veidu darījumiem. Jums vajadzētu saprast, kā tiek aprēķināta starpība un atšķirība starp sākotnējās un uzturēšanas rezerves prasībām.

6. Izvairieties no svārstībām

Kredīta piesaistīšana nozīmē tikai aizņemtās naudas izmantošanu, lai izpildītu savu akciju tirgus stratēģiju. Maržinālajā kontā bankas un brokeru firmas var jums aizdot naudu akciju pirkšanai, parasti 50% no pirkuma vērtības. Citiem vārdiem sakot, ja jūs vēlētos iegādāties 100 akciju tirdzniecības akcijas par 100 eiro par kopējām izmaksām 10 000 eiro, jūsu brokeru firma varētu jums aizdot 5000 eiro, lai pabeigtu pirkumu.

Aizņemtas naudas izmantošana pārspīlē cenu kustības rezultātu. Pieņemsim, ka investīcijas pārveidojas uz 200 eiro par akciju, un jūs to pārdodat. Ja jūs būtu izmantojis tikai savu naudu, jūsu atdeve būtu 100% no jūsu ieguldījumiem (20 000 eiro – 10 000 eiro) / 10 000 eiro). Ja jūs būtu aizņēmies 5000 eiro akciju pirkšanai un pārdevis akciju par 200 eiro, jūsu atdeve būtu 300% [(20 000–5 000 eiro) / 5000 eiro] pēc 5000 eiro aizdevuma atmaksas un izslēdzot brokerim samaksātās procentu izmaksas.

Tas izklausās lieliski, kad krājumi pārvietojas uz augšu, bet ņemiet vērā otru pusi. Pieņemsim, ka krājums samazinājās līdz 50 eiro par akciju, nevis divkāršojies līdz 200 eiro, jūsu zaudējumi būs 100% no jūsu sākotnējā ieguldījuma, plus procentu izmaksas brokerim [(5000 eiro – 5000 eiro / 5000 eiro).

Secinājumi

Pamatkapitāla ieguldījumi vēsturiski ir bijuši ievērojami ienesīgāki nekā cita veida ieguldījumi, vienlaikus pierādot arī vieglu likviditāti, pilnīgu atpazīstamību un aktīvu regulējumu, lai visiem nodrošinātu līdzvērtīgus konkurences apstākļus. Ieguldījumi akciju tirgū ir lieliska iespēja radīt lielu aktīvu vērtību tiem, kas vēlas būt pastāvīgi krājēji, veikt nepieciešamos laika un enerģijas ieguldījumus, lai iegūtu pieredzi, atbilstoši pārvaldītu savus riskus un kapitālu, kā arī būtu pacietīgi.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *