Aizdevums automašīnas iegādei pret Apmaksu skaidrā naudā: kas ir labāk?

Aizdevums automašīnas iegādei

Kad runa ir par automašīnas iegādi, jums ir divas iespējas. Jūs varat samaksāt skaidrā naudā vai arī varat ņemt kredītu.

Izvēloties maksāt skaidrā naudā, tas ir vienkāršs darījums, kas tiek veikts pirms transportlīdzekļa nodošanas jaunā īpašnieka īpašumā. Tas ir viens liels individuāls maksājums pretstatā vairākiem mazākiem maksājumiem noteiktā laika posmā (kā tas ir kredīta gadījumā).

Aizdevums auto iegādei

Kad jūs izvēlaties ņemt kredītu, jūs parasti nonākat pie labāka transportlīdzekļa, nekā tad, ja izvēlētos tādu, par kuru naudu varētu atdot uzreiz.. Piemēram, ja esat ietaupījis 6000 eiro, ko varētu izmantot automašīnas iegādei, varat atrast lietotu un apmaksāt pilnā apmērā. Tomēr, ja jūs izmantojat šos 6000 eiro pirmajai iemaksai par jaunu automašīnu, jūsu iespējas palielinās desmit reizes. Ja jums ir labs kredīts, iespējams, jūs pat varat iegādāties pavisam jaunu modeli!

Vienīgais trūkums ir tas, ka jāveic ikmēneša maksājumi. Daudziem cilvēkiem jau ir citi maksājumi, ko veikt (piemēram, hipotēkas maksājums, īre utt.). Šajos maksājumos ir iekļauti procenti, kas ir maksa, kuru jūs maksājat aizdevējam par atļauju aizņemties naudu.

Tagad jūs saprotat atšķirību starp abiem maksājuma veidiem. Kāds ir labākais risinājums JUMS?

  1. durvis: automašīnas pirkšana ar skaidru naudu

Lielākā daļa cilvēku domā, ka automašīnas pirkšana ar skaidru naudu ir labāka nekā kredīts, vienkārši tāpēc, ka jums nav jāmaksā procenti. Veicot darījumu ar skaidru naudu, jūs maksājat tikai reklamēto cenu bez papildu maksas. Parasti, ja uzkrājumu nopelnītā procentu likme ir zemāka nekā aizņēmumu izmaksas pēc nodokļu nomaksas, labāk ir maksāt skaidrā naudā.

Tomēr, maksājot ar skaidru naudu, jums nav tik daudz iespēju. Lielākā daļa cilvēku pērk lietotus auto, jo jaunāks modelis ir vienkārši pārāk dārgs. Lielākajai daļai no mums nav lieku 20 000 eiro.

       2. durvis: Automašīnas kredīts vai līzings

Kredītam vai līzingam ir dažas acīmredzamas priekšrocības. Ja jums ir labs kredīts un jūs varat saņemt zemas procentu likmes, tas arī var būt labs variants. Jūs pazaudēsiet tikai nelielu naudas summu, kā arī varēsiet glabāt skaidru naudu bankā, ko varēsiet izmantot, lai veiktu maksājumus par citiem parādiem, ieguldījumiem vai dažādiem projektiem.

Vēl viena lieliska iespēja un, iespējams, labākā, ir skaidras naudas daļas izmantošana kopā ar kredītu. Jo vairāk naudas jūs noliksiet uzreiz pirmajā iemaksā, jo mazāk būs jāfinansē. Tas nozīmē, ka jūs maksāsiet mazāk procentus, kā arī bankas kontā varēsiet glabāt vairāk naudas!

Ja jūs varat iegūt salīdzinoši zemas procentu likmes (dažreiz tirgotāji var piedāvāt 0% procentus, ja jūs ņemat kredītu pie viņiem), tā ir lieliska izvēle. Tā būtībā ir bezmaksas nauda.

Vēl viens iemesls, kāpēc kredīts ir labāks, ir tas, ka ārkārtas gadījumā varat ietaupīt naudu. Dažreiz mums rodas neparedzēti izdevumi, kas jārisina. Tērējot visus ietaupījumus jaunam transportlīdzeklim, jūs varat nonākt ļoti nedrošā stāvoklī.

Kāds ir labākais risinājums jums?
Tas ir lēmums, kas jums būs jāpieņem. Pareizā atbilde parādīsies, novērtējot pāris lietas:

  • Jūsu kredītreitings
  • Kādu procentu likmi jūs varat saņemt
  • Cik daudz naudas esat ietaupījis
  • Kāda veida transportlīdzekli jūs plānojat iegādāties
  • Cik labs esat ar savām finansēm
  • Cik daudz parādu jums ir

 

Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs noteikt, kura izvēle jums ir vislabākā. Ja jums ir labvēlīgs kredīts un jūs varat saņemt saprātīgu procentu likmi, dažreiz tā ir visizdevīgākā iespēja. Tas bankas kontā atstāj vairāk naudas dažādiem izdevumiem vai ārkārtas situācijām. Ja finanšu plānošanā esat labs un bez salīdzinoši lieliem parādiem, kredīts var piedāvāt arī citas iespējas attiecībā uz to, kāda veida transportlīdzekli jūs varat iegādāties.

Ja jums jau ir mazliet parādu un jūs tomēr domājat iegādāties vecāku, lietotu transportlīdzekli, jums labākā iespēja varētu būt skaidras naudas samaksa. Vai arī jūs varētu vienkārši apvienot abas iespējas un iemaksāt lielu daļu ietaupījumu, un pēc tam finansēt pārējo.

Galu galā lēmums ir jūsu ziņā. Vairumā gadījumu vislabāk ir noteikt, kāda veida auto aizdevumam jūs varētu pretendēt, pirms izrakstīt lielu čeku un maksāt skaidrā naudā.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *